​​​​Zajęcia grupowe z ‘DivoVic’ On-Line – Grupa pod fobię społeczną

Hewad

Pasjonat psychologii po studiach psychologicznych który nie lubi się przedstawiać ponieważ uważa że największą jego wizytówką są jego działalności które prowadzi od lat, oraz inni ludzie którzy go znają. W skrócie, sam miał zaburzenia lękowe od których jest obecnie wolny od ponad 6 lat.

O czym jest ta strona?

Stworzyłem tą stronę z myślą o osobach które zmagają się z zaburzeniami lękowymi oraz interesują się pracą nad osobowością. 


Poza tym, chcę by ta strona skupiała wszystkie moje materiały które do tej pory stworzyłem na przestrzeni lat i nadal tworzę, a które mam nadzieję pomogą Ci w dążeniu do osiągnięcia wolności emocjonalnej


Ponad to, celem tej strony jest również informowanie Cię o wszystkich projektach i działalnościach którymi się zajmuję oraz przede wszystkim umożliwienie Ci pozyskiwanie wiedzy w sposób łatwy i przejrzysty.Co znajdziesz tutaj dla siebe?

Nie musisz płacić, wiele w pełni darmowych treści

W swojej działalności zawsze na pierwszym miejscu stawiam bycie 'fair' wobec osób dla których tworzę. Zdaję sobie sprawę że nie każdego stać na psychologów/sesje czy jakąkolwiek inną płatną formę pomocy.


 Poza tym gdy sam byłem zaburzony szukałem wiedzy i wsparcia na już, w najgorszym stanie katorgą była myśl czekania w kolejce na terapię.

 

Dlatego też, na przestrzeni lat stworzyłem i nadal tworzę naprawdę sporo w pełni darmowych treści z których możesz skorzystać w następujących formach: 


video, audio oraz artykuły


Zupełnie inne podejście do psychiki niż to które znasz do tej pory

Jeśli mnie kojarzysz, to nie dziwi Cię ten punkt, jeśli nie, to wiedz że działalność którą tworzę oraz wszystkie swoje treści opieram o OSWAJANIE, nie unikanie swoich obaw/myśli/emocji/odczuć. 


Nie chodzi tu tylko o akceptację, a o współpracę  z własną psychiką, a konkretniej: 

  • Nie bać się lęku i nie unikać go, uczyć się z nim współpracować
  • Zrozumieć kiedy aktywujesz i dezaktywujesz swój lęk
  • Dostrzegać szarość życia i sytuacji ucząc się ich rozróżniania
  • Stać się swoim najlepszym przyjacielem i okazywać sobie wyrozumiałość
  • Przestać traktować lęk jako 'UFO', to jedna z Twoich 5 podstawowych emocji, musisz tylko zrozumieć jak ta emocja działa by przestać ją aktywować gdy jest niepotrzebna.  

Zrozum, poznaj i ciesz się wolnością! To nie wraca ale nie ma drogi na skróty

Ogólna opinia odnośnie zaburzeń lękowych jest wręcz średniowieczna, niestety w wielu miejscach, zbyt wielu  mówi się:


 'to wraca'.

'z tego się nie wychodzi'

'to już łatka na całe życie i można nauczyć się z tym tylko żyć'


Takie twierdzenia każdego dnia rujnują kolejnej osobie życie, bo NIE JEST  TO PRAWDĄ!

NIE, nic nie wraca, tylko Ty sam/a możesz do tego ponownie wrócić gdy wkręcisz się znowu w głupoty.


Z tego się w pełni wychodzi bo 'TO' tylko i aż Twój błędny sposób myślenia  z braku wiedzy odnośnie funkcji i mechanizmów umysłu patologicznie utrzymując sobie mechanizm przetrwania który możesz poznać w 1 kroku który Ci proponuję na stronie głównej. 


Dlatego też, na tej stronie znajdziesz również wiele treści o tym czym jest oraz jak wypracować sobie tą wolność którą nazywam odburzeniem ponieważ TO NIE JEST CHOROBA, A ZABURZENIE, a to oznacza że nie musisz się leczyć tylko "ODBURZYĆ". 

Poza tym, możemy to również zinterpretować jako odganianie chmur/burzy która się toczy w Twojej głowie przez zaburzenie, w takim klimacie zresztą utrzymuję szatę graficzną tej strony. 


Odburzanie to nic innego jak droga do trwałej i permanentnej wolności od zaburzeń lękowych, jak i równoważenia Twojej osobowości, by niezależnie od przeszłości i przebytych traum, na końcu tej drogi zwanej życiem, móc sobie powiedzieć: ‘Przeżyłem to życie tak jak chciałem/łam’. To nauka oswajania lęku, myśli i innych emocji, zamiast ciągłego unikania lub uciekania przed nimi. Słowem – to wolność emocjonalna na którą wszyscy zasługujemy i do której mamy pełne prawo.

Witaj!

Miejsce: On-Line, platforma Microsoft Teams – https://www.microsoft.com/pl-pl/education/products/teams (Po zapisie otrzymasz maila z linkiem do pokoju zajęć).

 

Data startowa: 15 czerwiec 2020 o godzinie 18:00 czasu Polskiego.

Szacujemy zakończenie grupy w grudniu 2020 ale ten termin może ulec zmianie w zależności od potrzeb grupy. 

 

Czas trwania i częstotliwość sesji: 120 minut

 

Koszt: 80 zł od osoby, pierwsze 3 sesje opłacasz jednorazowo by zobaczyć czy nasza usługa jest dla Ciebie. Po 3 sesjach opłata będzie pobierana z góry za 2 kolejne sesje.

 

Liczba uczestników: 10 osób, jest to nasza pierwsza wspólna grupa. Nie wykluczamy że w przyszłości zwiększymy limit dla innych grup. 

 

Miejsce zapisu: Zapisu dokonasz poprzez kalendarz klikając w przycisk poniżej.

Uwaga WAŻNE! Numer konta na który dokonujesz płatności otrzymasz na swojego maila po dokonaniu rezerwacji.

Wspólnie z Wiktorem, stworzyliśmy nasz autorski system w oparciu o różne nurty terapeutyczne, ale przede wszystkim w aspekcie naszej filozofii ‘odburzania’, sesje grupowe w których przeprowadzamy uczestników przez 2 etapy w drodze do wolności od fobii społecznej i lęku społecznego.

Pierwszy etap to 3, 4 miesiące 12-16 sesji i jest to część edukacyjno – uzewnętrzniająca, opierająca się na wyjaśnieniu mechanizmów, wzajemnym poznaniu oraz próbach przełamywania swojego lęku, mówiąc o sobie.
– Drugi etap to kolejne 3 miesiące czyli 12 sesji  i jest to część budowania szerszego zakresu zachowań asertywnych i prób zmiany postrzegania opinii innych ludzi.

Tak więc łącznie przewidywany czas pracy z jedną grupą wynosi 7-8 miesięcy. 

 

OBOWIĄZUJĄCY REGULAMINCel zajęć grupowych jest następujący:

  • Zwiększenie zrozumienia samego siebie i własnych mechanizmów lęku społecznego.
  • Poznanie podstaw umiejętności wyrażania swoich emocji i potrzeb, a także własnego zdania wśród innych ludzi.
  • Pierwsze próby przełamywania lęku społecznego związane ze strachem przed opinią innych ludzi, a także zwiększanie zachowań asertywnych i pełnych wyrozumiałości dla siebie.
  • Możliwość lepszego „ruszania” w dalszą terapię indywidualną lęku i rozwój osobisty.
  • Zbudowanie oraz zwiększenie umiejętności praktycznego radzenia sobie z lękiem społecznym oraz przełamywania ogółem, przed innymi ludźmi w sytuacjach społecznych

W razie jakichkolwiek pytań bądź w celu uzyskania więcej informacji napisz w komentarzu poniżej lub bezpośrednio do nas: 

Wiktor – [email protected]  
Ja – [email protected] 

 

Serdecznie zapraszamy i pozdrawiamy. 🙂

__CONFIG_group_edit__{"jusikoti":{"name":"Quote","singular":"-- Text %s"},"jusikwfb":{"name":"Quotation Marks","singular":"-- Image %s"},"jusil3f2":{"name":"Quote Box","singular":"-- Content Box %s"},"jusilagm":{"name":"Quote Block","singular":"-- Content Box %s"}}__CONFIG_group_edit__
__CONFIG_local_colors__{"colors":{"5815c":"Border","ab96e":"Accent Colour"},"gradients":{}}__CONFIG_local_colors__
>